faiz lobisi çin parasına dokunmasın!

ya peki annem tamam, mesela yaşadığın ülkenin parasının değersiz olması kötüdür falan ama açıkçası çinlilerin parasının değersiz olması benim acayip işime geliyordu ve faiz lobisi midir ne boksa onun olaya dahil olduktan sonra çinlilerin parasını değerli hale getirmesi benim hiç işime gelmiyor.

tabii sizin umrunuzda değil rmb. varsa yoksa euro dolar düşmüş, kalkmış, onlarla ilgilenin. ama benim geleceğim rmb'de. benim seneye kullanacağım tek para rmb. beni o tavşan sürüsü çinlilerin hangi parayı kullandıkları ilgilendiriyor ve bence fakir bi ülkelerken hayat bana güzeldi. yarım sene içinde 3.7'den 2.5'e gelmeleri, tl açısından benim canımı yakıyor.

faiz lobisine ben de savaş açıyorum ve lütfen ellerini rmb'den çekmelerini rica ediyorum. 

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Instagram

Twitter Updates

Meet The Author

çince ve benim adım yanyana geçmeli bunu bilin. dil ve tarih coğrafya fakültesi'nden mezunum, yani gayet siyasi bir kişiliğim de var, bunu da bilin. küçüklüğümden beri şehir şehir gezerim, bilin. birçok alana el atmış durumdayım, her şeyden biraz tadarım, ney de üflerim, piyano da çalarım, bunları da bilin. ha bak bilgiye inanırım. bilmeye inanırım. hayatın çekilirliğini bilmede ararım. hep beraber bilelim. bilgi karın doyurmasa da kalbi doyurur diyelim. www.pinaraltay.com