Helalimsin Osman

Allah bozmasın bugün pek bir mutluyum ama merak etmeyin yarın kendime cillop gibi bi dert bulup hemen sıyrılırım bu durumdan.
Bundan sonra hoşlandığım şeyleri yapıyorum, eğlendiğim kişilerle konuşuyorum vs. Hatta muhteşem planlarım var geleceğe dair. Maço, sert erkek imajı bizim arka kantinde bolca var. Sağcıların mekanı...
Bilmeyenler için anlatayım: Sağcılarda şöyle bi usul vardır. Gözlerine kestirdikleri kızın yanına giderler ve saati sorarlar. Oldu ya boşluğunuza geldi, saati söylediniz. Size karşılık olarak "Bu saatten sonra benimsin" derler. Hayır de, istemiyorum de, sökmez. Onların helali olursun ve peşinden ayrılmazlar. Neyse ben de düşündüm taşındım. Bi süre arka kantinde takılıp gözüme kestirdiğim bi tanesine saati soracağım. Hayvan değil ya, cevap verecek mecbur. Direkt yapıştıracağım: Tamam bu saatten sonra benimsin. Artık yüzündeki ifadeyi o sırada kameraya mı alırım, yoksa fotoğraf mı çekerim bilmiyorum.
Arkadaşlarımın yorumu: Pınar espri anlayışları varsa ya gülerler ya da çekip vururlar.
Annemin yorumu: Pınar sakın gelip sana saati sorarlarsa cevap verme, bak sakın.

Valla bilmiyorum, iki gün sonra "Pınar'ı hastaneye kaldırdık, ben arkadaşıyım. Bir süre buralara yazamayacak." mesajını alırsanız şaşmayın.

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Instagram

Twitter Updates

Meet The Author

çince ve benim adım yanyana geçmeli bunu bilin. dil ve tarih coğrafya fakültesi'nden mezunum, yani gayet siyasi bir kişiliğim de var, bunu da bilin. küçüklüğümden beri şehir şehir gezerim, bilin. birçok alana el atmış durumdayım, her şeyden biraz tadarım, ney de üflerim, piyano da çalarım, bunları da bilin. ha bak bilgiye inanırım. bilmeye inanırım. hayatın çekilirliğini bilmede ararım. hep beraber bilelim. bilgi karın doyurmasa da kalbi doyurur diyelim. www.pinaraltay.com