Tatil'in Son Vuruşu
Yukarda gördükleriniz artık benim çok sevdiğim (!) yaz tatilimin sarı sayfalarda kalan anıları... Dün itibariyle hem Ankara'ya geldim, hem de yeni hayatıma yeni odamda başlamış oldum. Ha bir de üniversiteye kayıt oldum. O zaten başlı başına bir karabasan. 4 gün Yunanistan, 1 gün de bayram dolayısıyla bankaya harcı yatıramamıştım. Sabahın körüne kayıt randevusu verdiler, orada online şube var dediler. Mekana giderken Akbank'ın önüne bir baktım, 1 km sıra. Babamı orada bıraktık, annemle kayıt yerine gittik. Tabii önceden bize "yakın" denilen yer yaklaşık bir 20 dakika sürdü. Koştur koştur vardım, bi yandan da titrek bi tipimdir, ben üni.ye kaydolamayacağım, harçsız beni almayacaklar diye kendi kendimi yiyorum... Sonradan her şey halloldu. Kaydımı da yaptırdım, herbi şeyimi de aldım. Resmi olarak Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sinoloji öğrencisiyim. Vatana millete hayırlı olsun.

Yalnız Ankara, Ankara diye sayıklıyordum ama bu Ankara ateş gibi be kardeşim. Sabahtan akşama kadar güneş alan sevgili odam da bu durumu daha da bir çekilmez kılıyor. Lütfen bir an önce Ankara ayazı gelsin de, ondan şikayet etmeye başlayayım. Amin.

2 yorum:

  1. Heyyyy hayırlı olsun okulun:))biraz geç oldu ama ...

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ederiiiiim =)))

    YanıtlaSil

 

Instagram

Twitter Updates

Meet The Author

çince ve benim adım yanyana geçmeli bunu bilin. dil ve tarih coğrafya fakültesi'nden mezunum, yani gayet siyasi bir kişiliğim de var, bunu da bilin. küçüklüğümden beri şehir şehir gezerim, bilin. birçok alana el atmış durumdayım, her şeyden biraz tadarım, ney de üflerim, piyano da çalarım, bunları da bilin. ha bak bilgiye inanırım. bilmeye inanırım. hayatın çekilirliğini bilmede ararım. hep beraber bilelim. bilgi karın doyurmasa da kalbi doyurur diyelim. www.pinaraltay.com