Tahtacılar


Burası İzmir'in ortasında bir Alevi köyü (Narlıdere Belediyesi). Etraf apartmanlarla çevrili ama burası korunmuş ve küçücük alanın içine girince tamamen başka bir diyarın içine giriyormuş gibi oluyorsunuz. İnsanlar köy kahvesinden oturuyorlar, kadınlar bembeyaz evlerinin önünde toplanmış dedikodu yapıyorlar. Eğer buradan bir ev ayarlama sözü verilirse hiç düşünmeden İzmir'e taşınabilirim. Yetkililere duyrulur.

Köyde yaşayanlar Tahtacılar. Yaşayışları ilgi çekici. Gelenek ve ritüelleri de öyle.

Ve gerçek bir Alevi dedesi görmek isterseniz...


Kendisi sadece adıyla dede değil. Arabistan'dan onaylı ve Hz. Muhammed'in soyundan geldiğini kanıtlamış biri. Anca öyle dede olunuyormuş zaten. Ve o kadar iyi bir insan ki... Bana cips verdi. =)

Tüm fotoğraflar bana aittir.

2 yorum:

  1. Çok güzeelmiş. Gitmek istiyorum ben de ! :)
    Fotoğraflar çok iyi, tebrikler.

    YanıtlaSil

 

Instagram

Twitter Updates

Meet The Author

çince ve benim adım yanyana geçmeli bunu bilin. dil ve tarih coğrafya fakültesi'nden mezunum, yani gayet siyasi bir kişiliğim de var, bunu da bilin. küçüklüğümden beri şehir şehir gezerim, bilin. birçok alana el atmış durumdayım, her şeyden biraz tadarım, ney de üflerim, piyano da çalarım, bunları da bilin. ha bak bilgiye inanırım. bilmeye inanırım. hayatın çekilirliğini bilmede ararım. hep beraber bilelim. bilgi karın doyurmasa da kalbi doyurur diyelim. www.pinaraltay.com