Einstein Bulmacası

by pinar

Bu aralar yukardaki kitabı okuyorum. Okuyorum demek doğru değil aslında, zira okuyamıyorum. Çünkü beynim içindeki bulmacaları çözmeye yetmiyor. Feci bir gerizekalılık sendorumu yaşamaktayım. Gerçi yazan herif baştan uyamış "çözemeyeceksiniz" diye. Ama insan kendinin salak olduğuna inanmak istemiyor. Ulan millet bu bulmacaları yapıyorsa benim neyim eksik triplerine giriyor. Halbuki, salak sen onlarla bir misin? Adamlar dünyayı kasıp kavuran tipler, ne o, bizimkisi bulmaca çözecek.
Kendini kandırmanın manası yok. Çözemiyorum işte. Hayır, gerizekalı olduğumdan mı, yoksa dikkatsiz olduğumdan mı bilmiyorum. Kitabın ilk bilmecesini iki arkadaşım çözdü. Ben çözemedim. Buyur burdan yak.

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Instagram

Twitter Updates

Meet The Author

çince ve benim adım yanyana geçmeli bunu bilin. dil ve tarih coğrafya fakültesi'nden mezunum, yani gayet siyasi bir kişiliğim de var, bunu da bilin. küçüklüğümden beri şehir şehir gezerim, bilin. birçok alana el atmış durumdayım, her şeyden biraz tadarım, ney de üflerim, piyano da çalarım, bunları da bilin. ha bak bilgiye inanırım. bilmeye inanırım. hayatın çekilirliğini bilmede ararım. hep beraber bilelim. bilgi karın doyurmasa da kalbi doyurur diyelim. www.pinaraltay.com